Vacushape

VacuShape kombinuje působení podtlaku a chůze na pásu. Spalovač tuků pro břicho, nohy a hýždě.

U žen se depotní tuk nachází na podbřišku, hýždích a stehnech. Tento depotní tuk tělo velmi špatně prokrvuje. Jestliže žena nyní trénuje v aerobní oblasti, např. aerobic, šlapadla, běhání, zvyšuje se objem krve v silně pracujících svalech hýždí a stehen. Zvýšením objemu krve ve svalu jsou přiškrcovány kapiláry, které zásobují tukovou tkáň krví. Toto může každý zjistit sám. Když žena např. zrovna přijde z aerobiku a položí si ruku na stehno, tak zjistí, že tato hlavní partie je zpravidla podstatně chladnější, než např. záda. Protože ale tělo chce od určitého výkonu spalovat tuky jako zdroj energie, spaluje nejdříve zásoby tuku, které jsou pro tělo snadno využitelné, hlavně na prsou, protože prsa jsou díky své žlázové tkáni nejlépe prokrvenou tukovou tkání. Výsledkem je, že žena sportuje, aby si pozitivně upravila svou postavu, hubne ale především na ňadrech, pažích, ramenech a obličeji, přičemž tuk na spodních částech těla zůstává.

                                                                             

Jak probíhá cvičení s Vacushape

Trénink ve Vacushape probíhá chůzí na běžeckém pásu po dobu 30-ti minut, problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Díky podtlaku v přístroji Vacushape je krev nasávána do kapilár v podkoží, kde působí jako přepravní médium a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, neboť jedině tam je možno tuk spálit. V průběhu aplikace je monitorována na stroji Vacushape tepová frekvence tak, aby se jednalo po celou dobu o aerobní cvičení, kdy je spotřeba energie hrazena z 80 % tuky a pouhých 20 % tvoří cukry. Podtlakem je aktivován nejenom metabolismus tuků, ale i lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin. Silné prokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy pozitivně působí proti pomerančové kůži. Pleť je při pravidelném cvičení na stroji Vacushape hladší a jemnější.

             

Optimální tepová frekvence

Tepová frekvence je důležitá veličina, kterou je nutno si během cvičení na Vacushape hlídat. Jedná se o hodnotu udávající počet stahů srdce během jedné minuty. Čím je cvičení pro nás náročnější, tím je naše tepová frekvence vyšší a blíží se tím k naší maximální tepové frekvenci. Na redukci váhy, při cvičení na stroji Vacushape, je nejoptimálnější tepová frekvence o hodnotě 65% z naší maximální tepové frekvence. Se zvyšujícím se tepem náš metabolismus přestává brát energii z tuků-což pro nás není žádoucí.

Přijďte i vy na Čechovku a vyzkoušejte si Vacushape ještě dnes.