Saunový svět

Finská sauna

Slovo sauna pochází z finského slovníku a označovalo místnost, která se používala jako ohřívárna.

Tradici ohřívání těla však finské kmeny pravděpodobně přivezly ze střední Asie, kde je dodnes u kočovných kmenů běžně k vidění parní lázeň ve stanu. První popisy sauny se datují do 11. až 12. století. Ve středověku byla parní lázeň oblíbená v celé Evropě, avšak nikde nebylo saunování tak rozšířené jako v Evropě severní.

Pro Finy byla sauna již tehdy součástí každodenního života a veřejnou saunu měla téměř každá vesnice. Bez pochyby lze říci, že Finsko je kolébkou saunování.

Ve střední Evropě se sauny začaly objevovat ve 20. až 30. letech 20. století. Masově se začaly rozšiřovat v 50. letech a u nás ve větší míře až na počátku let devadesátých.

Infra sauna

Určena jak pro potící, tak i léčebné kůry.Vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášející vysokou teplotu v klasické sauně.INFRAČERVENÝ TEPELNÝ SYSTÉM je v zahraničí nazýván „DOMÁCÍM LÉKAŘEM“, vede k velmi účinné detoxikaci organizmu a léčbě našeho těla při teplotě do 60°C. Stává se běžnou součástí terapeutické léčby i v našem zdravotnictví včetně lázeňského prostředí.

Všeobecně známé terapeutické účinky

Způsob užití

1-2krát týdně jako potící kůra při teplotě 50-60°C v délce 30-40 min.

Potivost je 2krát vyšší než u klasické sauny. Ukončení potící kůry vlažnou vodou ve sprše. Ideální je kombinace s HydroJet .

Denní použití k prevenci organizmu, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kůře a před klasickou masáží v délce 5-15 min. ihned po zapnutí sauny v lehkém oblečení při teplotě do 60°C.

Účinky saunování na lidský organismus

Saunování má jednoznačně příznivý vliv na lidský organizmus, především napomáhá odstraňovat stresy každodenního života. Má prokazatelné blahodárné účinky na psychiku člověka, regeneraci celého organismu vč. svalstva a v neposlední řadě i příznivé kosmetické a relaxační účinky.

Ze zdravotního hlediska je nesmírně prospěšná jako prevence vůči nemocem dýchacích cest, alergiím vč. kožních a vede k otužování celého těla.


Vlivem vysoké teploty dochází ke značnému prokrvení kůže a následnému pocení. Tím se zvyšuje činnost mazových žláz, které odplavují nečistoty z kůže, což má značný kosmetický a estetický význam.


Dále dochází k prohřátí kloubů a tím ke zlepšení pohyblivosti, zlepšuje se srdeční činnost, posiluje krevní oběh a byl také prokázán příznivý vliv na regulaci krevního tlaku.

Návštěva sauny je ve wellness centrech hojně kombinována s masážemi, ať už ručními či mechanickými. Wellness Čechovky není výjimkou-máte zde možnost využít jak relaxačně rekondiční ruční masáž, tak masáž na vodní posteli Hydrojet, která je populárním lázeňským léčebným přístrojem.

NOVINKA

Na letošní zimu jsme pro vás připravili vylepšení Saunového světa v podobě zrekonstruované koupelny. Nejen nové atraktivní prostředí, ale konečně i bazének s ledovou vodou, jenž neoddělitelně patří k tomuto očistnému rituálu, vám prožitek ze saunování jistě umocní. 

lightbox