Solárium

                                                                                                                                          

Opalování v soláriu lze obecně přirovnat k pobytu na slunci, to však jen částečně, neboť v přírodě lze jen obtížně stanovit správnou míru expozice UV záření. Naopak v soláriích je tento zásadní problém bezpečně vyřešen, člověk se zde nemůže setkat se všemi těmito těžko odhadnutelnými faktory, mezi něž např. patří : místo pobytu vzhledem k zeměpisné šířce a délce, nadmořská výška, hodina v daném dni, místní klima, podíl škodlivin v ovzduší, prostředí - pláž, les, sníh, voda.

Zářivky solária emitují UV záření, které neobsahuje škodlivé typy jako přímé sluneční paprsky (zvláště UV-C, které závisí na stavu ozónové vrstvy). Dávka UV-A a UV-B záření je přesně stanovena počítačem solárního přístroje a dána jeho konstrukcí trubic.

Zdravé osoby se mohou opalovat prakticky bez omezení, Komise pro výzkum UV záření doporučuje omezit pobyt v solárním přístroji na jednu kůru denně, celkově potom 50 hodin ročně. Nedoporučuje se opalování dětem ani kombinované opalování v soláriu a na slunci téhož dne. Mezi těmi, kdo se chtějí opalovat po celý rok jsou také lidé, kteří by měli svá rozhodnutí vždy konzultovat s lékařem.
Pohled do slunce může nenávratně poškodit zrak. Stejně tomu tak je i při pobytu v soláriu, jednoduchým řešením jsou speciální brýle, které zrak dokonale ochrání.

Další kapitolou je používání make-up a kosmetiky. Je známo, že ta může obsahovat některé substance, které zvyšují citlivost kůže. Vždy je tedy nutné se před vstupem do solária odlíčit, případně osprchovat. Po sprše je třeba tělo dokonale osušit. Častou otázkou je :"Mohu se také osprchovat po opalování?" Principiálně je to samozřejmě možné, ale ochlazením těla dochází ke zpomalení pigmentace, proto se doporučuje vyčkat alespoň 2 - 3 hodiny.

V současné době je velmi moderní tetovaní na různých částech těla. Nasnadě je tedy otázka, zda UV záření má vliv na stálost barev. Ano, ale vše závisí na kvalitě tetováže a použitých barvách.

K tomu, aby barva pokožky byla co nejhezčí a opálení mělo dlouhodobý efekt, by se měla navíc používat speciální solární kosmetika.

Solární kosmetika

MangaSun Sexy Diamond Tan

Obsahuje sladký mandlový olej s exotickou vůní, výtažky z lotosového květu pro čistotu a regeneraci pokožky, speciální kofeiny, silikony a karnitinové extrakty pro obnovení kožní tkáně a zjemnění pleti.

MangaSun Sexy Lady Flash

Bronzující-zintezivňující mléko. Obsahuje mandlový olej pro prodloužení opálení, Goji Berry (Kustovnice čínská) na podporu imunity, ananas s kofeiny a karnitinovými extrakty dodají pokožce jemný vzhled. Příměs silikonů pak zanechá pokožku zjemněnou.

Sexy Dating Sun

Přípravek určen pouze pro nohy. Obsahuje látky pro zpevnění, hydretaci, podporu opálení a bronzer pro okamžité opálení.

 

 Bio Sun Pre Tanner

Pro intezivní opálení je zde použit extrakt ze skořápek ořechů, k urychlení opalovacího procesu pak slouží melanin. Jako ochrana pokožky je zde collagen (hydretace), vitamíny A, C, E s provitaminem B5 (regenerace) a minerály (regenerace)      

 

  Bio Sun Face

   Krém určený na obličej a dekolt. Použité látky stejné jako u předchozího produktu Bio Sun.